Naționala de tineret a Moldovei a cedat într-un meci amical de fotbal disputat la Budapesta

22 martie 2024, 12:12
nationala de tineret

Naționala de tineret a Moldovei a cedat cu 0-2 în fața echipei similare a Ungariei într-un meci amical disputat la Budapesta. Vicu Bulmaga a nimerit transversala în prima repriză, iar după pauză, Zalan Kerezsi a deschis scorul în urma unui corner. Vlad Lupașcu a ratat o șansă mare de egalare în minutul 75, iar scorul final a fost stabilit în minutul 90+2 de Gabor Jurek, transmite IPN.

Selecționerul Ștefan Stoica a folosit următorii jucători: Dodon (Dumenco 46),Cucoș, Saca (Iovu 46),Calestru (Covali 46),Borș (Dumbrava 75),Botnari (Răileanu 46),Lisu (Dolghi 46),Chele (Păscăluță 46),Moțoc, Lupan (Lupașco 46),Bulmaga (Gău 46).

Tricolorii vor întâlni pe 25 martie naționala Țărilor de Jos. Meciul de la Chișinău va conta pentru preliminariile Campionatului European din 2025.