VIDEO Victorie pentru Moldova! Vasile Diacon s-a clasat pe primul loc la Beach Wrestling World Series

23 septembrie 2024, 14:02
Embed:

Carabinierul şi luptătorul moldovean, Vasile Diacon a obţinut primul loc la Turneul Internaţional Beach Wrestling World Series, care s-a desfăşurat în Katerine, Grecia, în perioada 21 2 22 septembrie. Potrivit informaţiilor, Diaconu a obţinut marea victorie în urrma a cinci lupte la categoria de greutate de 80 de kilograme.

" După aceste 5 lupte câștigate cu determinare și forță, Vasile a demonstrat excelență sportivă, aducând mândrie Inspectoratului General de Carabinieri și întregii țări. Abilitățile sale atletice excepționale și spiritul de luptă au fost evidente pe tot parcursul competiției, reflectând o strategie impecabilă și o determinare fermă"

Vasile Diacon a câștigat în această vară și Turneul Internațional Beach Wrestling World Series, desfășurat la Saint-Laurent-du-Var, Franța.

Abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM pentru a te informa rapid şi calitativ